Bez çanta haberleri

Adana da Sıfır Atık Bilinçlendirme Standı

Adana da çevre bilinci oluşması adına atık yönetimi konusunda halkın bilinçlenmesi için ‘Sıfır Atık Bilinçlendirme Standı’ açılışı yapıldı. Etkinliğe gelen vatandaşlara bez torba, çiçek fidesi hediye edildi.

Adana Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün organize ettiği sıfır atık ve temiz bir çevre bilincinin yerleşmesi amacıyla farkındalık yaratan ‘Sıfır Atık Bilinçlendirme Standı’ Atatürk parkında açıldı. Dünya Çevre Gününde düzenlenen bu etkinlikte belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları da stantlar kurdular.

Adana’nın Vali Yardımcısı Murat Süzen de katılımıyla programın açılış konuşmasını yapan Adana Çevre ve Şehircilik Müdürü Hasan Metin, evrensel bir tehlike olan çarpık kentleşmeye, sağlıksız sanayileşmeye, beslenme ve enerji sorunlarından konuşmasında dikkat çekti.

Temiz bir dünya için çaba gösterdiklerini söyleyen Metin, “Bir yandan ekonomik büyümeyi desteklemek, diğer yandan da doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan ülkemizde çevre kalitesini artırmak temel hedefimizdir. Dünya Çevre Günü ve Sıfır Atık Projesi, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi için bir fırsattır” dedi. Protokol üyeleri ve vatandaşlar kurulan stantları gezdiler. Stantlarda atık malzemelerden oluşturulan el işi eserler sergilendi. Gelen herkese  geri dönüşüm bilincinin oluşturulmasını adına bez torba, çiçek filesi hediye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir