Bez çanta haberleri

Akif Kemal Akay Öğrencilerle Çöp Topladı

“Daha Temiz Bir Seyhan” için çalışmalar sürdüren Seyhan Belediye Başkanı Arif Kemal Akay, “Dünya Temizlik Günü”nde Kasım-Sacide Ener Ortaokulu öğrencileriyle ve Çevrecilerle birlikte çöp toplama etkinliğine katıldı.

Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak adına her yıl 21 Eylül’de düzenlenen “Dünya Temizlik Günü” çöp toplama etkinliğiyle Seyhan Belediyesinin öncülüğüyle öğrencilerle, çevrecilerle ve vatandaşların da katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Arif Kemal Akay, “Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz de öğrenci kardeşlerimiz de sembolik olarak konuya dikkat çekmek amacıyla bizzat çöp topladık. Bulunduğumuz yerlerin temizliği artık başka bir şekilde de önemli. Artık insanların hakları var. Çevre hakkı insan haklarının en önemlilerinden bir tanesidir. Bu nedenle çevrenin temiz olması çok önemli hale geldi” sözlerini söyledi. Akay, “Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz de öğrenci kardeşlerimiz de sembolik olarak konuya dikkat çekmek amacıyla bizzat çöp topladık. Bulunduğumuz yerlerin temizliği artık başka bir şekilde de önemli. Artık insanların hakları var. Çevre hakkı insan haklarının en önemlilerinden bir tanesidir. Bu nedenle çevrenin temiz olması çok önemli hale geldi” dedi.

Çöp toplama etkinliğinden sonra Başkan Akay, etkinliğe katılan tüm öğrencilere içinde kırtasiye malzemelerin bulunduğu bez çanta hediye etti. Spora teşvik etmek amacıyla da öğrencilere basket ve futbol topları hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir