Bez çanta haberleri

Aydın Büyükşehir Belediyesinden Bez Çanta

Aydın Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara alışverişte kullanması için, artık ücretli olarak sunulan tek kullanımlık plastik poşetler yerine uzun ömürlük kullanılabilen alışveriş çantası dağıtmaya başlandı.

Vatandaşlardan alışverişlerinde plastik poşet satın almayanlara, marketin önünde yapılan dağıtımlarla ellerindeki ürünleri bez çantalara koyarak hemen kullanmaya başladılar. Alışveriş çantalarının aile ekonomisine katkısı olacağını vurgulayan vatandaşlar bu uygulama için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

Alışveriş merkezlerinin ve marketlerinin yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı sağlamak adına hayata geçirdiği köy pazarlarında da dağıtılan bez çantalar vatandaşların beğenisi kazandı. Çevrenin korunmasına yönelik bu duyarlılığından dolayı bez üretilen çantaların tek kullanımlık plastik poşetler yerine daha uzun ömürlük kullanımları olması iyi bir alternatif olarak sunuluyor. Vatandaşlar, artık tek kullanımlık  ücretli plastik poşetler yerine  uzun ömürlü bez çantaları kullanıp ev bütçelerine de katkı sağlayacağını belirttiler.

Vatandaşlar bu bez çanta dağıtılma olayına bunları söylediler,

Kezban Özdemir: Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bu konuda çok duyarlı. Naylon poşetlerin çok uzun süreler doğada çözünmeden kaldığını biliyoruz. Özlem Başkan’a bunları düşünerek bez çanta dağıtmasından dolayı çok teşekkür ederim.

Canan Atik Arslan: Marketten alışveriş yaparken bu çantayı kullanacağız. Özlem Hanım’ın halkın ihtiyaçlarına yönelik yaptığı birçok uygulaması var. AYBA da mesela bunlardan bir tanesi. Gayet güzel bir uygulama.

Ali Uyar: Diğer naylon poşetlere göre mükemmel. Zaten o da paralı oldu. Şimdi file devri başladı. Çok iyi düşünülmüş. Türkiye’de Özlem Hanım gibi başka belediye başkanları olsa Türkiye dört dörtlük olur. Herkesin özlemi Özlem Hanım.

Veysi Bey: Marketten 500-600 liralık alışveriş yaptığında, 25 kuruştan hesaplarsak, 5 lira poşet parası verilecek. Ne gerek var? Bence Özlem Hanım harika düşünmüş.

Bülent Avcı: Bence iyi düşünülmüş, çok iyi bir hizmet. İnsanlar bunu marketin içerisinde bulamazlardı. Burada, marketin önünde dağıtım yapılması ayrıca çok memnun edici. Özlem Hanım’a çok teşekkür ederim.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yaşadığımız çevreyi, doğayı korumak amacıyla plastik poşetleri kullanmamak en doğru karar. Gelecek nesillere temiz bir çevre ve doğa bırakmamız en büyük görevlerimiz arasındadır. Tüm vatandaşlarımıza bu konuda gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir