Bez çanta haberleri

Ballı Baba’dan Bez Çanta

Karadeniz’in Ereğli ilçesinde arı yetiştiricisi/bal üretici olan 62 yaşındaki Selahattin Günay, bal kavanozlarını koymak için ‘bez torba’ diktiğini, elde ettiği geliri de üniversite öğrencilere verdi.

Merkezi Ereğli’deki Zonguldak Arı Yetiştiriciliği Birliği’nin (ZAYBİR) Başkanı Selahattin Güney, gazetecilere yaptığı açıklamada bir süre öncesinde bez torba dikmeye başladığını, bundan kazandığı kazancını ise öğrencilere burs olarak verdi. Günay, “Balda hasat mevsiminin başlaması ile birlikte, kullanılan kavanozların müşteriye poşet içinde değil de, daha kullanışlı ve doğada dönüşümü kolay olan bez torbaya koyarak verilebileceğinin daha uygun olduğunu düşündüm. Bu arada, geçmişte bir arkadaşımın istemesi üzerine temin ettiğim, ancak gelip almadığı dikiş makinesi ile torba dikmeye karar verdim” dedi.

Türkiye’de Zonguldak’ın bal konusunda en kaliteli balın üretildiği il ve yanı sıra bir üniversite de kentidir. Günay,” Bizler, buralarda okuyan öğrencilerimizi elimizden geldiğince destekliyoruz ve bunu sürdürmeyi istiyoruz. Eğitime duyarlı olan herkesi bu yeni dönemde desteklerini vermesini istiyorum. Bu vesileyle, tüm arıcılarımızın bez torbalardan almasını istiyorum. Bu sayede hem doğada dönüşüme, hem de eğitim-öğretime katkı sağlamış olacaklar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir