Bez çanta haberleri

Bez Çanta Yerel Seçimin Promosyonu Oldu

1 Ocak itibariyle plastik poşetlerin ücretlendirilmesiyle siyasi partilerin seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlara bez çanta  dağıtması, baskı ve üretim yapan firmaların siparişlerine yansıdı.

Türkiye’de yılbaşından itibaren hayata geçirilen plastik poşetlerin ücretlendirilme uygulanması dolasıyla 31 Mart’taki yerel seçimlere yönelik çalışmalarda siyasi partilerin ve adayların promosyon tercihlerinin bez çanta olmasıyla üreticilerinde dikkatini aldığı sipariş yoğunluğuyla çekti.

Doğada yüzlerce yıl kaybolmayan plastik poşetlerin alternatifi olan bez çantalar vatandaşlara dağıtılarak çevreci oluşuyla ve defalarca kullanılabilir olması yönünden ilgi baya arttı. Bez çantalarda artan talep doğrultusunda üretim sektöründe çalışanlar siparişleri yetişmek ve zamanında teslim edebilmek için fazla mesai harcıyorlar. Belediye bünyesinde açılan kurslarda çalışan kursiyerler bez çanta üretimi için yoğun bir tempoyla çalışıyorlar.

Bursa’da kurulu bir promosyon firmasının sahibi Mustafa Timur, bez çantaların promosyon olarak çok önceden beri üretildiğini söyledi. Timur, ”Güzel bir promosyon oldu. Naylon poşetin daha önce kullanıldığı her sektörden eksilmesi, bu sektörlerin bez çantaya yönelmesini sağladı. Mesela eczanelerde daha önce yoğun kullanım yoktu. Şimdi eczaneler de yoğun kullanıma başladı. Marketler çok ciddi bir şekilde kullanıyor ve bunun pazarını da oluşturdular. Satış da yapıyorlar.” dedi. Bez çantaya ilginin devamını istediklerini ileten Timur,  “Naylon poşet kullanımının bütün sektörlerden çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu uygulamayı başlatanlara çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir