Bez çanta haberleri İkinci Manşet

Bez Çanta

Bez Çanta Firmaları Ürettikleri Çantalarla Sağlığınızla Oynuyor mu?

Son zamanlardaki bez çantaya artan talepten dolayı bir çok bez çanta firması türedi ve rekabet arttı. Rekabetlerin artmasından dolayı en iyi fiyatları vermeye çalışan firmalar kalitelerinden ödün vermeye başladı.

İnsan sağlığına çok zararı olan ve kanserojen madde ihtiva eden fitalat ve azo boyalar bez çantalar üzerinde maliyetleri düşük olmasından dolayı kullanılmaya başlandı. Bizde bez çanta haber olarak sizlere bu konu hakkında bilgilendirme yapmak ve yaptıracağınız bez çantalar için üretici firmadan sertifikalarınızı almayı ihmal etmemenizi öneririz.

Geçmiş yıllardan bir örnek ile bu boyaların ne kadar insan sağlığına zararının olduğunu gösteren fotoğraf aşağıya çıkarılmıştır.

Bez çantalar üretilirken azo ve fitalat içeren boyaların kullanımı hem üretici için hemde tüketici için problem teşkil etmektedir. Üretim aşamalarında bez çantaya baskı yapıldıktan sonra kurutma ünitesi olarak fikse kurutucuya bez çantalar atılır ve bu kuruma sürecinde zehirli gazlar ortaya çıkar ve soluma yapıldığında akciğer kanserinden tutun başka kanser örneklerine kadar zarar verir.

Tüketicide ise bez çanta vucudumuza temas ettiği anda PH uyumsuzluğu ve zararlı fitalattan dolayı kabarma,sulanma ve yanmalar başlar bu belirtiler başlar başlamaz doktorunuza acil başvuru yapınız.

Doğal olan bez çantalar için su bazlı boyalar kullanılmaktadır. Su bazlı olan boyalarda hiç bir sıkıntı ve problem yaşamazssınız.

Kaynak: Bez Çanta Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir