Bez çanta haberleri

Bez Çantaya ve Fileye Artan İlgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’nın öncülüğüyle başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesinde pilot bölge Safranbolu seçildi, bez torba ve file çanta yapımlarına başlandı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda her hafta düzenli olarak her hafta 5 plastik şişe getirene bez çanta, file hediye edeceklerini bildirdi. Kazdağlıoğlu Meydanı’nda ilk dağıtımda yapılan ilgi ve yoğunluk karşında teşekkürlerini iletti. Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM)’de file kursu başlatıldığını söyleyen Ürkmezer, Bez çantalarımız hazır. Burada amacımız atıkları geri kazanmak, şişeleri toplamak ve o bilinci sağlamak. İŞKUR aracılığıyla başlattığımız kurslarda yapımı gerçekleştirilen fileleri ve bez çantaları vatandaşlarımıza dağıtacağız. Vatandaşlarımızın belediye birimlerini arayarak konuya ilgi göstermeleri de bizleri mutlu ediyor”  dedi.

Ürkmezer, “Öncelikle ilgi ve desteklerinden dolayı Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Hediye edeceğimiz bez ve file torbalar tek kullanımlık değil. Poşetlerin yerine bez torbalarımızı kullanarak doğaya, çevreye, ülkemize daha duyarlı bir süreç içerisine gireceğiz. Bu sayede hem ülke bazında fayda sağlayacağız hem de çocuklarımız için planladığımız daha yaşanılır bir kent ve ülke kavramına katkı vermiş olacağız. Yine özellikle hanımlardan isteğimiz artık alışverişlere bu tarz çantalarımızla filelerimizle gitmeleri. Poşet tüketimini mutlaka azaltmamız gerekmekte”  ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir