Bez çanta haberleri

Edremit’te Halk Sağlığı Etkinliğinde Bez Çanta

Balıkesir’de “Halk Sağlığı Haftası” kapsamında Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşları bilgilendirme amacıyla etkinlik düzenlediler.

Etkinlik Cumhuriyet Meydanında düzenlendi, Kanser Taramaları, Anne Sütü, Emzirme ve Güvenli Annelik, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Kronik Hastalıklar, Tütünle Mücadele, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri, Anne ve Çocuk Sağlığı, Üreme Sağlığı ve Gebelik ile ilgili stantlar kuruldu.Kurulan standlarda tansiyon, boy-kilo, karbonmonoksit ölçümü ve GGK (Gaitada Gizli Kan) testi yapılarak vatandaşlara bez çanta ve diş fırçası dağıtımı yapıldı.

Erdemit Devlet Hastanesi’nin katkısıyla organ bağışı hakkında bilgilendirme için stand kurdu. Organ bağışı yapmak isteyen vatandaşların başvuruları alındı. Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin önemini vurgulamak için Sağlıklı Hayat Merkezinin çalışmalarının tanıtımıyla vatandaşların katılmaları amacıyla bröşürler dağıtıldı ve halk eğitimleri yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezinde yapılan tüm tetkik ve taramalarla vatandaşlarımızın hasta olmadan önce yakalamaya yönelik koruyucu sağlık hizmetlerinin tamamı ücretsiz olarak verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir