Bez çanta haberleri

Gaziantep Ticaret Borsasından Bez Çanta Dağıtım

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Gaziantep’te plastik poşet kullanımını en aza indirebilmek için toplumun çevreye duyarlılığına katlı sağlamak amacıyla üyelerine ve vatandaşlara yönelik bez çanta dağıtımı gerçekleştirdi.

GTB, Gaziantep’in plastik poşet kullanımı en aza indirebilmek için sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yatığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. GTB, TOBB da A sınıfı akredite borsaları arasında yer alır. Plastik alışveriş poşetlerin kullanımı sonucu oluşan çevre kirliliğini önlemek için başlatılan bu projeye destek vermek amacıyla ‘Doğayı Korumak Elimizde’ projesini hayata kazandırdı.

Proje kapsamında çevre dostu sloganının yazılı olduğu  geri dönüşümün önemine ve plastik poşet kullanımının önüne geçmek için bez alışveriş çantalarını borsa üyelerine ve vatandaşlara dağıtıldı. Gaziantep’in genelinde plastik poşetlerin kullanımının ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek amaçladıklarını( GTB Genel Sekteri Özgür Bayram ) söyledi.

Dağıtımları belli aralıklarda devam ettireceğini söyleyen Bayram, alışverişte bez torba kullanımını alışkanlık haline gelmesini istediğini vurguladı. Bu konuda daha da fazla etkileşim sağlamak amacıyla ilerleyen günlerde öğrencilere de yönelik çevre kirliliğine önlemi, atıkların doğada yok oluş sürelerini ve geri dönüşümde bilinçlenmek adına broşürler hazırlayıp , daha başka faaliyetler de bulunmayı planladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir