Bez çanta haberleri

Gelecek Nesillere Temiz ve Güzel Bir Çevre

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin düzenlediği ‘Yok Artık’ projesinde atık elektrikli ve elektronik eşyaları toplamak amacıyla başlatıldı. Bu proje kapsamın okullar ve öğrencilerin yarışma sonunda ödül töreni gerçekleşti. Yarışması süreci boyunca 10 ton atık toplandı. Plastik poşetin kullanımına dikkat çekmek ve doğaya verdiği zararı vurgulamak amacıyla etkinlik sonunda vatandaşlara bez çanta verildi.

Yarışma süresi üç ay boyuncaydı. Bu süre zarfında okullar ve öğrenciler buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon, bilgisayar, tablet, cep telefonu ve küçük ev aletleri gibi atık elektrikli ve elektronik eşyalar topladılar. Yarışma sonuncunda okullar arasında 1.237 kg atık toplayarak Gazi Ortaokulu birincilik sağlandı. Öğrenciler arasında 800 kg atık toplayarak Topsöğüt Akpınar İlkokulundan Elif Zişan Sireci birincilik sağladı.

Yeşilyurt Belediyesi Dünya Çevre Günü kutlama etkinliklerinin küçük yaştaki çocukların çevre bilincini erken yaşta aşılamak adına düzenlenen ‘Yok Artık’ yarışması İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün destekleriyle düzenledi ve yarışmanın ödül töreni Malatya Park AVM’de gerçeleşti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre bilincine sahip olmanın toplumsal bir görev olduğunu söyledi ve yarışmada dereceye giren okulları ve öğrencileri tebrik etti. Plastik poşetlerinde doğaya ve çevreye verdiği zararı vurgulamak, plastik poşet kullanımının azaltılmasını sağlamak, toplumda farkındalık yaratmak için etkinlik sonrası vatandaşlara bez çanta verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir