Bez çanta haberleri

HAM BEZDEN YAPILAN AYAKKABILAR MAKİNEDA NASIL YIKANIR?

Ayakkabılarımızın özellikle silerek lekesi çıkmayan açık renkli ham bezden yapılan  ayakkabıları makineye atarak temizlemek ilk fikrimizdir.Bir çoğumuz bu fikrin ayakkabımızı ne kadar zarar vereceğini düşünerek bu fikirden vazgeçeriz. Ama bir yönden ayakkabılarımızı çamaşır makinesine atarak yıkamak daha pratik ve kolay bir yoldur. Ayakkabılarımızı çamaşır makinesinden yıkanır mı yada yıkanırsa kaç derece nasıl yıkanır.

Ham bezden yapılan ayakkabılarınız da ilk müdahale önemlidir. Kirli bir şekilde bekletilmiş olarak atacağınız bir ayakkabı sizin için temizlenmesini zorlaştırır. Kirlendiği gibi ilk olarak hızlı müdahale etmek ise işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Makineye atmadan önce bez ayakkabınızın üzerindeki kum, toprak, çamur gibi artıklardan bir fırça yada bez yardımıyla temizledikten sonra makineye atabilirsiniz. Bu olay hem ayakkabınızın daha rahat temizlenmesine yardımcı olurken çamaşır makinenizin içinin de kirlenmesini engellemiş olursunuz.

Yıkayacağınız ayakkabıdan çıkardığınız bağcıklarını ve iç tabanını ayakkabıyla birlikte bir filenin içine yada bez bir torbanın içine koyunuz. Ayakkabınızın üstünde yıkama talimatları yazıyorsa ona uygun olarak yıkamanız daha sağlıklı yoksa eğer ayakkabınızın hassasiyetine göre bir yıkama derecesi belirlersiniz. Önerilen ayakkabınızı 30 derecede kısa programda yıkamanız daha yerinde olacaktır. Çamaşır makinenizin içine attığınız ayakkabıların yanında birkaç parça kıyafet yada havlu atmanız ayakkabınızın makineye direk çarpmasını önleyecektir. Bu da hem makinenizin hem de ayakkabınızın zarar görmesini engelleyecektir. Toz deterjanların ayakkabının içerisinde kalabileceğinden sıvı deterjan kullanmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir