Bez çanta haberleri

İskenderun Daha Modern Bir Kent Oluyor

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, göreve başladığı ilk günden bu zamana kadar halka hizmet konusunda durmadan çalıştıklarını belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediye brifing salonunda, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de katıldığı basın toplantısında belediyedeki çalışmalar ve faaliyetler hakkında basın mensuplarına bilgilendirme de bulundurlar.

Başkan Fatih Tosyalı, sosyal belediyecilik anlayış çevçevesi içerisinde ilerleyip hareket ettiklerini belirtti ve ” Belediye olarak kurumsal çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu konuda başkan yardımcılarımız ve bağlı müdürlüklerimiz çalışmalarını bu yönde sürdürüyorlar. Belediyemizin sorumluk sahasında bulunan bölgelerde ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Her mahalleye eşit hizmet götürüyoruz. Kimseyi ayırt etmiyoruz. İskenderun’un gelişmesi noktasında her türlü fikri öneriyi önemsiyoruz. Sık sık vatandaşlarımız ile bir araya geliyor ilk ağızdan sorunlara çözüm buluyoruz” dedi.

Başka Fatih Tosyalı konuşmasında şunları söyledi:
“ Çalma, Çaldırma, Çalış” prensibiyle ilerleyip bunları da tüm belediye çalışanlara aktarıyoruz. 1 Ocak 2019 itibari ile belediyenin toplam borcu 230.213.674,30 TL’di. 18 Temmuz 2019 Borç durumu 212.545.792,73 TL ‘ye düşüş yaşandı. Diğer yandan da tüm borçlarımızı ödemeye devam edeceğiz. Belediyemizin imkânları ölçülü, dikkatli ve verimli kullanıyoruz. Müdürlükler bazında çalışmalar gelirse eğer birimlerimizle koordineli bir şekilde çalışmalar sürdürülüyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasından dolayı Anıt alanında yapılan etkinliklerde İskenderun temalı 1000 adet Türk Bayrağı, 1000 adet Belediye Logolu balon, 1000 adet boyama kitabı ve 1000 adet pamuk şeker dağıtımı gerçekleştirilmişti. Geçen Ramazan Ayında şehrin birçok noktasındaki hayırsever iş adamlarıyla halka Ramazan Ayı süresi boyunca 106.000 adet iftar yemeği ikram edilmiştir.

Halkın Kadir Gecesi kutlamalarında camilerde 5000 adet kandil simiti dağıtımı yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan “Sıfır Atık” proje kapsamında, halkın naylon poşet kullanımda azaltmak ve önüne geçmek adına çevre dostu ürünleri kullanmaya teşvik için 20.000 adet Belediye Logolu Bez Pazar Çantası alımı gerçekleştirilip. Vatandaşlara bez çanta dağıtımı yapılıp çevreye duyarlılık ve bilincin arttırılması sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir