Bez çanta haberleri

KELEBEKLERİN ÖMRÜ 1 GÜN MÜ?

Halk arasında kelebeğin ömrü bir gün olarak söylenilir. Ancak bu gerçek değil sadece bir deyimdir. Kelebekler kısa süreli yaşadıkları için bir gün olduğu söylenir. Kelebekler ortalama bir hafta yaşarlar. Çok nadir de olsa bir yıl yaşayan kelebekler de vardır.

Kelebekler, rengarenk kanatlarıyla insanları adeta büyülerler. Çoğu zaman onları yeşilliklerin içinde ya da bir çiçeğin üzerinde görürüz. Kelebekler, kendi gibi güzelliklerle bütünleşerek doğaya ayrı bir güzellik katarlar. 

Kelebekler aslında aylarca tırtıl olarak yaşarlar. Kozadan çıktıktan sonra ise kısa bir süre daha yaşarlar. Bazı kelebeklerde ağız ve hortum bulunmaz.Yaşamları kısa olan kelebekler bu verilen sürelerini beslenmekten çok eşlerini aramak, çiftleşmek ve yumurtlamak yani kısacası yeni kuşaklar oluşturmak için harcıyorlar.

Çok narin gözükmelerine rağmen en zorlu coğrafyalarda bile yaşarlar. Çöllerde, dağlarda, yanar dağlarında hatta kutuplarda bile dolaşabilirler.

Bu kadar narin bir o kadar da güçlü bu hayvanın doğasında doğumundan ölene kadar zorlu süreçlerden geçer. Sizin de hayatınızda bir parça kesitlerle bu hayvanın hayatını gördükçe hatırlayıp kendinizi de mutlu edebilmenin bir yolu var. Her an yanınızda taşıyabileceğiniz eşyaların üzerinde bulundurarak gününüzü güzelleştirebilirsiniz. Örneğin bez çanta, ham bez kalemlik, cüzdan vb. Eşyaların üzerine baskı yaptırarak gün boyu yanınız da taşıyın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir