Bez çanta haberleri

LÖSEV Anneleri Üretti Lösemili Çocuklar Sevindi

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İzmir Şubesi’nde kurulan LÖSEV Atölyesi’nde lösemi hastası olan çocukların anneleri dayanışma içinde örnek oluyorlar.

Aktif olarak her gün 10 kadının çalıştığı atölyede bez bebekler, bez çantalar ve yastıklar üretiyorlar. Lösemi ve  kanser hastası olan çocukların ailelerine umut oluyorlar. LÖSEV İzmir Şubesi’nde 10 yıl önce zor zamanlar geçiren hastalık sürecinde olan hastaların annelerinin acısını hafifletmek ve onlara istihdam sağlamak için kurulan LÖSEV Atölye de  toplamında 10 tane anne olan yerde adeta bir fabrika üretimi gibi ürün yapıyorlar. Atölyeye her gün 09.00’da gelen anneler çocuğunun tedavisi bitmiş olan veya tedavinin son sürecindeki anneler var. Hem birbirlerinin kader yoldaşı oluyorlar sosyalleşiyorlar hem de üretim yapıyorlar. Buradan kazandıkları da evlerini geçindirmeye yardımcı oluyor.

Birbirinden güzel ve rengarenk bez bebekler, bez çantalar ve yastıklar üreten anneler işbirliği içinde güzel vakit geçiyorlar ve ürünler  LÖSEV Dükkan’da satılmak üzere yerlerini alıyor. Anneler kesim de, dikim de, yapıştırma da hepsi farklı bir alanda görevlerini alıyorlar. Kendi çocukları iyileşse bile hala iyileşmeyi bekleyen lösemi ve kanser hastaları çocukların iyileşmesi için onlara bir umut olabilmek adına el emeğiyle ürünleri işliyorlar.

Atölye de bazı anneler atölye açıldığından beri orda çalışıyor bazıları ise daha sonradan katılarak  ürettikleri ile bir katkı sağlıyorlar. İplik, kumaş ve düğmeler bağışlarla alınıyor. Bunları kullanan anneler daha da çok çocuğa yardım edebilmek ve umut ışığı olabilmek için destek bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir