İkinci Manşet

Öğrencilerden Çevre Dostu Çanta

7. Sınıf öğrencileri poşetin çevreye verdiği zararları dikkat çekmek için kendi içlerinde yapmış oldukları organizasyonla bez çanta boyama yaptılar.

Çevre bilinci oluşturmak için kendi kullanacakları bez çantaları boyama etkinliği düzenleyerek çevre kirliliğine dikkat çeken öğrenciler bez çantalarını renklendirdiler.

Okulun 7K sınıfı öğrencileri, Ocak 2019’dan itibaren naylon poşetlerin ücretli olmasını içeren çevre yasasına destek olmak amacıyla öğretmenlerinin başlattığı proje dahilinde bez çanta boyama etkinliği yaptı. 
Çevre bilincini aşılamaya yönelik çalışmaları öğrencileriyle birlikte yaptığını söyleyen Öğretmenleri plastik poşet konusu açıldığında öğrencilerimizle birlikte bu etkinliği düzenleme kararı aldık. İnternet ortamında naylon poşet videosunu izlemiştik. Doğal ürünleri kullanmayla alakalı konumuz vardı. Daha sonra yıkanbilir ham bez çantalarımızı alarak öğrencilerimiz diledikleri gibi boyaladılar. Projemizle birlikte bez çantalarının kullanımının daha da yaygınlaşabileceği ve tanıdıklarımızın da bu konuda bilinçli olacağını düşünüyoruz.
Tolam 35 bez çantanın boyandığı etkinlikte öğrencilerin kimi sırt çantası kimi ise kol çantası boyaması gerçekleştirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir