Bez çanta haberleri

Pamukkale Üniversitesin Bez Çantaya Destek

Gün geçtikçe artan çevre kirliliğinin önüne geçmek için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ plastik poşet kullanımı yerine doğa dostu bez çanta kullanılmasına teşvik adına bir proje başlattı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ öncülüğüyle PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İletmesi Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında tekstil artıklarını değerlendirmek ve çevre dostu bez çanta kullanımını sağlamak amacıyla bir farkındalık yaratmak istenildi. Projenin ilk adımında PAÜ Hastanelerinin kantinlerinde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ da olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ve PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi Müdürü Doç. Dr. İlyas Çelik’in katılımıyla vatandaşlara ve üniversite çalışanlarına doğa dostu bez çantalardan verildi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, proje kapsamındaki olan doğa dostu olan bez çantalardan PAÜ Yönetim Kurulu Üyelerine ve PAÜ Senatosu Üyelerine de taktim edildi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘‘Üniversitemizde yapılan fiziki ve teknik iyileştirme çalışmalarımızın yanında bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerine her zaman destek vermekteyiz. Bugün bu sosyal sorumluluk projelerimizden birini daha Pamukkale Üniversitesi adına hayata geçirmenin mutluluğu ve memnuniyeti içerisindeyiz. Hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de tekstil artıklarını değerlendirmek ve doğa dostu bez çanta kullanımına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla başlattığımız bu projemizde başta PAÜ Sosyal Tesisleri İktisadi İşletmesi Müdürü Doç. Dr. İlyas Çelik ve tekstil artıklarının temini konusunda Türemen Tekstil olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

“Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya Bırakalım” sloganıyla PAÜ logolu doğa dostu olan bez çantalar ücretsiz olarak PAÜ Kınıklı Merkez Yerleşkesi Sosyal Tesisleri İşletmesi Müdürlüğü bünyesindeki tüm fakültelerin kantinlerinden temin edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir