Bez çanta haberleri

Panayıra Akın Ettiler

Karesi ilçesindeki Şamlı panayırına binlerce insan akın etti. Binlerce kişinin katıldığı birbirinden farklı etkinliler eğlenceli ve doludizgin geçti.

Karesi’nin ilçesinde bulunan kırsal Şamlı Mahallesi’nde düzenlenen Asırlık Şamlı Panayırı’nda etkinlik hız kesmeden devam etti. Çocuklar ve gençler, geleneksel panayırda eğlenceli aktivitelerle, sportif faaliyetlerle ve geleneksel çocuk oyunlarıyla günlerini geçirdiler. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, meclis üyeleri, muhtarlar ve halkın yoğun ilgisiyle renkli kareler ortaya çıkan panayırda dolu dolu geçti. Gün boyu birbirinden farklı etkinliklerle eğlencenin tavan yaptığı panayırda son akşamı şarkıcı Ankaralı Ayşe Dinçer’in verdiği konser ile halk coşturdu. Konser öncesinde Karesi Halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.

Sanatçı Ayşe Dinçer verdiği konserde, Sıfır Atık Projesi hakkında da vatandaşlara bilgiler vermeyi ihmal etmedi ve herkesi duyarlı olmaya davet etti. Panayırda Karesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan stant da çocuklara şeker, balon gibi hediyeler verildiği gibi vatandaşlara da belediyenin çalışmalarını anlatan broşürler dağıtıldı. Sıfır Atık projesiyle Karesi Belediyesinin düzenlediği panayırda katılan vatandaşlara yaklaşık bin adet bez çanta dağıtımı yapıldı ve panayır alanındaki geri dönüşüm malzemeleri de ekiple tarafından toplandı. Panayırda şenlikler konserle birlikte sona erdi. Konser sonunda Şamlı Mahallesi Muhtarı Zafer Çakan, Başkan Orkan’ın desteklerinden ötürü teşekkürlerini sunarak teşekkür plaketi verdi. Başkan Orkan, Karesi Belediyesi olarak düzenlenen etkinlikte gelenek ve göreneklerin yaşatılması adına çalışmalarını sürdüreceklerini, destek vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir