Bez çanta haberleri

Poşet Devrimi Bitti Bez Çanta Devrimi Başladı

‘Poşet Kullanımı Araştırması’nı yapan online araştırma şirketi DORinsight’ın sonuçlarına göre, tüketiciler ücretli poşet uygulamasından sonra bez çanta, file ve sırt çantası kullanmaya başladığını ve ücretli poşet uygulamasının doğayı koruyacağını düşünen tüketici, gelecekte de file yerine bez çanta kullanacağını söylüyor.

Online araştırma şirketi olan DORinsight’te yapılan basın açıklamasında, Türkiye temsilcisi ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup çalışan 7.073 kişinin katılımıyla yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 93’ü ücretli plastik poşet uygulamasının neden başladığını bildiği ortaya çıktı, yüzde 44’ü plastik poşetlerin ücretli hale gelmesiyle 1 Ocak 2019’dan bu yana plastik poşet kullanımının azaldığına, yüzde 20’si plastik poşet kullanamaya devam ettiğini, yüzde 20’si plastik poşet kullanmayı bıraktığını, yüzde 16’si ise plastik poşetleri kullanmaya biraz devam ettiğini belirtti.

Katılımcılardan yüzde 55’i ücretli plastik poşet yerine bez çanta kullandığını, yüzde 53’ü eski alışverişlerinden kalan mevcut poşetleri kullandığını, yüzde 20’si sırt çantası kullandığını, yüzde 14’ü Pazar filesi kullandığını, yüzde 10’unun ise kol çantası tercih ettiklerini söylediler. Katılımcıların yüzde 56’sai ücretli poşet uygulamasının sonrasında yanında boş poşet taşıdıklarını belirtti, yüzde 44’ü boş poşet taşımadıklarını söyledi. Katılımcılardan yüzde 64’ü de ücretli poşet kullanımının doğaya daha az zarar vereceğini düşündüğünü söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir