Bez çanta haberleri

Sıfır Atık Projesine Kuşadası MTAL’den Destek

Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrencilere ders kitapları bez çantayla verildi. Milli Eğitim Bakanlığının, ‘Yeni öğrenim döneminde öğrencilere ücretsiz olarak yaklaşık 147 milyon ders kitabının dağıtımında plastik poşetler kullanılmayacak’ genelgesi üzerine okul yönetimi ve okul aile birliği kendi imkanlarıyla bez torba bastırdı.

Okul Müdürü Abdullah Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesine Türkiye genelinde devam eden seferberlik de okullardaki geri dönüşüm kumbaraları, öğrenci eğitim gibi uygulamalarıyla destek veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığının bu anlayışı ücretsiz ders kitaplarının dağıtım çalışmalarına da yansıttığını kaydetti.

Okul Müdürü Abdullah Yavuz, “Okulumuzda 2019-2020 eğitim öğretime başladığımız bugün bakanlığımız tarafından daha önce gönderilen kitapları öğrencilerimize okul aile birliğimiz tarafından yaptırılan bez çantaların içinde dağıttık. Cumhurbaşkanlığımızın himayesi altında başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında bu yıl öğrencilere ders kitapları naylon poşetler içinde verilmedi. Biz de okul idaresi ve okul aile birliği olarak hem öğrencilerimizi sıfır atık konusunda bilinçlendirelim ve bez çanta kullanımını teşvik edelim, hem de okulumuzun tanıtımını her mecrada yapalım diyerek bir tarafında okulumuzun ismi, diğer tarafında logomuzun olduğu bez çantalar yaptırdık. Kuşadası’nda 350 eve bizim okulumuzun çantaları girecek. Belki velilerimiz bu çantaları pazarda, markette kullanacaklar. Dolayısıyla okulumuzun tanıtımını velilerimiz aracılığıyla yapmış olacağız. Okul olarak Sıfır Atık Projesi’ni sonuna kadar destekliyoruz ve katkı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesileyle çantaların yaptırılmasında emeği olan okul aile birliğimize de teşekkür ediyorum” sözleri ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir