Bez çanta haberleri

Ücretsiz Bez Çanta “BESAŞ”tan

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), sağlıklı ürün yelpazesini artık ücretsiz bez çantalarla vatandaşa sunuyor.

Bursa’da 1979 yılında kurulan ve 1982 yılında faaliyete geçen Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın ise en büyük ekmek fabrikası BESAŞ, çok önemli bir sorumluluğa el attı. Halkın temek gıdası olan ekmeği ve ekmek çeşitlerini kaliteli ve ekonomik açıdan uyguna sunarak fiyatta denge unsuru olma özelliğini koruyor. BESAŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı “Sıfır Atık” projesine de bez çanta uygulamasıyla tam destek veriyor.

Naylon atıkların doğada uzun yıllar boyunca kaybolmamasından dolayı oluşturulan ücretli poşet uygulaması nedeniyle açık satılan gıda ürünlerinde ücretsiz poşet tedariki sağlayan BESAŞ, artık ücretsiz bez çanta dağıtıyor.

Geri dönüşümü kumaş ve pamuk olan bez çantalardan yaptıran BESAŞ, bütün bayilerinde ürünlerini bu çantalarla vatandaşlara sunuyor. Vatandaşlara ücretsiz dağıtan çantalarla uzun süreli kullanım sağlanıyor ve atık oranının azaltılmasına katkı sağlanıyor. Vatandaşlar BESAŞ’ın bu uygulamasını memnuniyetle karşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir